Κυριακή 16 Νοεμβρίου 2014

Eπιστροφή στις νίκες για την Λυγαριά

Με 2-1 κατάφερε να ξεπεράσει χθες ο Απόλλων το εμπόδιο της Ασπροκκλησιάς και να επιστρέψει με αυτό τον τρόπο στις νίκες μετά την ήττα την προηγούμενη Κυριακή στο Δενδροχώρι. Οι παίκτες του Δημήτρη Σαργιώτη μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο ελέγχοντας πλήρως το ματς και κατάφεραν να προηγηθούν στο ημίχρονο με 1-0. Το γκολ πέτυχε ο Δημήτρης Τσιμούρτος στο 20ο λεπτό. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 64ο λεπτό ο Απόλλων κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα του με τον Βησσάρη Τσιώκο και να βάλει γερές βάσεις για ένα ακόμα "τρίποντο". Λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα του παιχνιδιού οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 το οποίο έμελε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.
Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που αγωνίστηκαν και κατάφεραν να οδηγήσουν την ομάδα μας σε αυτήν την νίκη.

ΣΥΝΘΕΣΗ: Tσιώκος Αχιλλέας, Τζαναβάς Γιώργος, Σαργιώτης Γιώργος, Σβάνας Σωτήρης, Βαγενάς Δημήτρης, Τζαναβάς Γιάννης(75' Σαργιώτης Γιώργος του Βησ.) Τσιμούρτος Δημήτρης, Σβάνας Αντώνης, Μπαλατσούκας Νίκος, Μάκης Μπούσδρας(80' Σαργιώτης Ντίνος), Βησσάρης Τσιώκος