Παρασκευή 14 Νοεμβρίου 2014

Ήττα με 2-0 από το Δενδροχώρι

Την ομάδα του Δενδροχωρίου αντιμετώπιζε εκτος έδρας ο Απόλλων το μεσημέρι της Κυριακής, μη καταφέρνοντας να πάρει κάτι θετικό από την αναμέτρηση. Με μερικές αλλαγές στην αρχική ενδεκάδα παρατάχτηκε η ομάδα μας, λόγω των απουσιών παιχτών της, προσπαθώντας για ένα αποτέλεσμα που θα την ανέβαζε ακόμη πιο ψηλά στην βαθμολογία. Το πρώτο ημίχρονο άρχισε με λίγες φάσεις μπροστά από τις δυο εστίες, όμως στο 30’ ένα λάθος της άμυνας έδωσε προβάδισμα στην γηπεδούχο. Η ανωτερότητα του Δενδροχωρίου φάνηκε και στο δεύτερο ημίχρονο καθώς στο 65’ κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα της και ουσιαστικά να κλειδώνει την νίκη. Η ομάδα μας δεν μπόρεσε να αντιδράσει εκτός από 2-3 καλές φάσεις και έτσι μετά από 3 αγωνιστικές γνώρισε την ήττα.  Στην συνέχεια του πρωταθλήματος ο Απόλλων Λυγαριάς αντιμετωπίζει την Ασπροκκλησιά στην Λυγαριά..

ΣΥΝΘΕΣΗ: Βαγενάς Κώστας , Τζαναβάς Γιώργος , Τζαναβάς Γιάννης , Σβάνας Σωτήρης , Σαργιώτης Γιώργος , Ρίζος Γιώργος , Κολώνας Ηλίας (80' Σαργιώτης Ντίνος) , Σαργιώτης Βησ. Γιώργος , Τσιμουρτος Δημήτρης , Σβάνας Αντώνης , Παπαδόπουλος Αρης (55' Μαλάμης Θοδωρής)