Πέμπτη 29 Μαρτίου 2012

Πρίνος - Λυγαριά 3 - 2

Ο κατήφορος για τον Απόλλων συνεχίστηκε για ένα ακόμα παιχνίδι μιας και δεν κατάφερε να πάρει ούτε καν τον βαθμό της ισοπαλία απέναντι στο Πρίνος, γνωρίζοντας την ήττα με 3-2.Το αποτέλεσμα αυτό  βύθισε πλέον το σωματείο μας στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα.Ελπίζουμε όλοι να ανασυνταχθούν σύντομα μιας και αν συνεχιστούν τέτοια άσχημα αποτελέσματα ο κίνδυνος του υποβιβασμού θα είναι πλέον ορατός .
Αγωνιστικά τώρα.
H Λυγαριά παρουσιάστηκε με πολλές αλλαγές στον βασικό της κορμό και με λύση ανάγκης στην θέση του τερματοφύλακα..Αυτό δεν την εμπόδισε όμως να πάρει νωρίς προβάδισμα με τον Δ.Σαργιώτη να ανοίγει το σκορ στο 17' με κεφαλιά .Η αγωνιστική εικόνα της ομάδας ήταν αρκετά καλή καθώς είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού στο μεγαλύτερο διάστημα..Η αμυντική λειτουργία μας εμπόδιζε τους αντιπάλους να δημιουργούν κινδύνους μπροστά από την εστία του Σαργιώτη.Η γραμμή κρούσης μας  αντίθετα πατούσε αρκετά στα αντίπαλα καρέ και απειλούσε συχνά.Ένα πεντάλεπτο όμως αρκούσε στο Πρίνος να φέρει τα πάνω κάτω στο παιχνίδι.Το ρολόι έδειχνε 40 αγωνιστικά λεπτά όταν η στιγμιαία αδράνεια της άμυνάς μας έφερε την ισοφάριση.Σαν να μην έφτανε αυτό , τρία λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι σκόραραν  ξανά ανατρέποντας το εις βάρος τους αποτέλεσμα και βάζοντας σε θέση κυνηγού τον Απόλλων.
Στην επανάληψη οι παίκτες μας μπήκαν αποφασισμένοι στο γήπεδο να αποτρέψουν άλλο ένα άσχημο αποτέλεσμα..Πράγματι το πέναλτι που κέρδισε ο Τζαναβάς στο 57' μετουσιώθηκε σε γκολ από τον Α.Σβάνα φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα.Η πίεσή μας συνεχίστηκε και λίγα λεπτά αργότερα ο Δ.Σαργιώτης έφτασε κοντά στο δεύτερο προσωπικό του τέρμα χάνοντας κλασική ευκαιρία.
Η μπάλα όμως τιμωρεί και στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού ο Α.Τσιώκος υπέπεσε σε ένα μοιραίο όπως τελικά αποδείχθηκε φάουλ .Η εκτέλεσή του βρήκε αφύλαχτο αντίπαλο στην καρδιά της περιοχής μας που με το κεφάλι έστειλε την ομάδα του  στα ουράνια και τους παίκτες μας στο καναβάτσο γράφοντας το τελικό 3-2.

ΣΥΝΘΕΣΗ: Σαργιώτης Σωτήρης , Τζερεμές Αντώνης , Σαργιώτης Βασίλης , Τσιώκος Άκης , Τζιορτζιώτης Νίκος , Σβάνας Αντώνης , Σβάνας Σωτήρης ,  Τζαναβάς Γιάννης , Ταμπούκας Αδάμ , Σαργιώτης Δημήτρης , Τσιώκος Βησσάρης