Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2013

Nέα ήττα για τον Απόλλων Λυγαριάς

Δεν κατάφερε για ακόμη μια αγωνιστική η ομάδα της Λυγαριάς να πάρει θετικό αποτέλεσμα αφού ηττήθηκε αυτή την φορά από τον Πρόδρομο με 1-4.
Μπορεί το σωματείο μας να  ευτύχησε να προηγηθεί στο 32' με κεφαλιά του Σαργιώτη Γιώργου έπειτα από σέντρα του Σβάνα αλλά λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα.
Στην επανάληψη οι παίκτες του Προδρόμου ήταν καταιγιστικοί και βρήκαν δίχτυα άλλες τρεις φορές .Αρχικά στο 62' εκμεταλλεύτηκαν το λάθος διώξιμο του Ντούλα και νίκησαν τον νεαρό πορτιέρο μας.Έπειτα στο 70' η λάθος απομάκρυνση του γκολκίπερ μας σε απευθείας εκτέλεση φάουλ έδωσε έτοιμο γκολ φιλοξενούμενους .
Η συντριβή ολοκληρώθηκε στο 85'  με τετ-α-τετ πετυχαίνοντας το τελικό 1-4.

ΣΥΝΘΕΣΗ: Σαργιώτης Γιάννης , Σαργιώτης Βασίλης , Σαργιώτης Γιώργος , Σαργιώτης Σωτήρης , Τζιορτζιώτης Νίκος , Τζαναβάς Γιώργος , Τζερεμές Αντώνης , Σβάνας Αντώνης , Τσιώκος Βησσάρης , Αρκουμάνης Σωτήρης , Τσιγαρίδας Αποστόλης

Αλλαγές :
46' Mαλάμης Θοδωρής
      Αρκουμάνης Σωτήρης

70' Ντούλας Γιάννης
      Σβάνας Αντώνης

77' Σαργιώτης Δημήτρης