Πέμπτη 3 Οκτωβρίου 2013

Φιλική νίκη της Λυγαριάς στο Λιλή

Με νίκη απέδρασε σήμερα η ομάδα μας από το Λιλή όπου αντιμετώπιζε την τοπική ομάδα σε φιλική αναμέτρηση . Ο νέος τεχνικός του σωματείου μας, Δημήτρης Κορομπλής ,  είχε την ευκαιρία εξάγει χρήσιμα συμπεράσματα.
Η Λυγαριάς άνοιξε νωρίς το σκορ στο 1ο ημίχρονο στο 27' με τον Βησσάρη Τσιώκο και πήγε στα αποδυτήρια με το υπερ της 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν αρκετές αλλαγές, με την ομάδα μας να παίρνει αέρα δύο τερμάτων στο 58' με τον Αποστόλη Τσιγαρίδα να ευστοχεί από την άσπρη βούλα.Οι γηπεδούχοι μείωσαν προσωρινά στο 70' σε 1-2 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ της φιλικής αναμέτρησης .

Ο Απόλλων παρατάχθηκε στο σημερινό παιχνίδι με τους : Σαργιώτη Γιάννη , Σαργιώτη Γιώργο , Σαργιώτη Βασίλη , Τζιορτζιώτη Νίκο , Σαργιώτη Ντίνο , Σβάνα Αντώνη , Αρκουμάνης Σωτήρης  , Ντούλα Γιάννη , Μαλάμη Θοδωρή , Τσιγαρίδα Αποστόλη , Τσιώκο Βησσάρη

Χρόνο συμμετοχής πήραν και οι :  Σαργιώτης Βησ. Γιώργος , Τσιώκος Μάκης ,Κολόνας Ηλίας , Τσιονάρας Δημήτρης