Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου 2013

Ισοπαλία στην πρεμιέρα με Φωτεινό

Πρεμιέρα είχαμε χθες στο ερασιτεχνικό πρωτάθλημα της Α1 κατηγορίας, με τον Απόλλων Λυγαριάς να μην μπορεί να κάνει ποδαρικό με το δεξί στην εκτός έδρας αναμέτρηση με το νεοφώτιστο στην κατηγορία Φωτεινό..
Η ομάδα μας αν και ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 29' με το Αντώνη Σβάνα ,στην συνέχεια έδειξε σημάδια αδράνειας και το πλήρωσε.
Αρχικά στο 38' οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν και λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα του κ.Βουτσελά για την ανάπαυλα του ημιχρόνου πήραν κεφάλι στο σκορ .

Ο Απόλλων όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη. Στην επανάληψη και στο 73' ο Σβάνας με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα  διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

ΣΥΝΘΕΣΗ:  Σαργιώτης Γιάννης ( 46' Σαργιώτης Βησ. Γιώργος ) , Σβάνας Σωτήρης , Σαργιώτης Γιώργος , Τσιώκος Άκης , Ντούλας Γιάννης ( 46' Σαργιώτης Δημήτρης ) , Σαργιώτης Ντίνος ( 70' Τσιγαρίδας Αποστόλης ) , Τζαναβάς Γιώργος , Σαργιώτης Βασίλης , Αντωνίου Σάκης , Τσιώκος Βησσάρης , Σβάνας Αντώνης