Κυριακή 30 Ιανουαρίου 2011

Ασπροκκλησιά - Λυγαριά 5 - 0

Άλλη μια βαριά και ντροπιαστική ήττα γνώρισε σήμερα η ομάδα μας αντιμετωπίζοντας εκτός έδρας την Ασπροκκλησιά στην τελευταία αγωνιστική για τον 1ο γύρο του πρωταθλήματος.Δικαιολογίες πια δεν υπάρχουν για την τραγική αγωνιστική κατάσταση που εμφανίζει η ομάδα στης τελευταίες αναμετρήσεις.Οι απουσίες και σήμερα ήταν αρκετά σημαντικές και οι παίκτες που ήρθαν από τον πάγκο για να βοηθήσουν δεν τα κατάφεραν..Το μόνο θετικό που έχουμε να επισημάνουμε είναι η συμμετοχή του Γιάννη Τζαναβά ο οποίος μετά από πολύμηνη απουσία απο τους αγωνιστικούς χώρους δηλώνει και πάλι παρόν και έτοιμος να βοηθήσει.Για την ιστορία η λήξη του α' ημιχρόνου βρήκε την αντίπαλη ομάδα να προηγείται με δύο γκολ ..Ο Απόλλων δεν κατάφερε στην επανάληψη να καλύψει τα κενά που είχε στο α' ημίχρονο αλλά
και ούτε να απειλήσει την αντίπαλη εστία για να μειώσει την διαφορά..Αποτέλεσμα ήταν να δεχθεί ακόμα τρία γκολ με τον δείκτης του σκορ να δείχνει στο τέλος της αναμέτρησης στο "βαρύ" 5-0.Η απογοήτευση μετά το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή ήταν εμφανής στα πρόσωπα όλων διοικούντων και παικτών.Ας  ελπίσουμε ότι η ομάδα στον δεύτερο γύρο θα βρει τα πατήματα της, θα έχει καλύτερη βαθμολογική συγκομιδή και θα καταφέρει να διατηρηθεί στην κατηγορία...

ΣΥΝΘΕΣΗ: Τσιώκος Αχιλλέας , Σαργιώτης Γιώργος , Σαργιώτης Ντινος , Ρίζος Γιώργος , Κοφίνας Βασίλης , Τζαναβάς Γιάννης( 70' Τζιορτζιώτης Νίκος ) ,Μηλιώτης Αχιλλέας ,Σαργιώτης Σωτήρης , Τζετζιας Θάνος , Σβάνας Σωτήρης , Sergio Kalvo( 70' Σβάνας Δημήτρης ).