Κυριακή 16 Ιανουαρίου 2011

Πανχασιακός - Λυγαριά 3 - 0

Την ήττα με 3-0 γνώρισε σήμερα η ομάδα μας αντιμετωπίζοντας εκτός έδρας την ομάδα του Πανχασιακού στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος.Η Λυγαριά αν και προσπάθησε να πάρει τους 3 πολύτιμους βαθμούς που θα της έδιναν σημαντική βαθμολογική ανάσα, δεν τα κατάφερε ,αν και υπήρχαν διαστήματα που έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο και κατάφερε να δημιουργήσει αρκετές ευκαιρίες μπροστά από την αντίπαλη εστία ..Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την ομάδα μας.Οι παίκτες του Δημήτρη Σαργιώτη μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι θέλοντας να πετύχουν απο νωρίς κάποιο τέρμα..Η πίεση τους προς τους αντιπάλους ήταν εμφανής και θα μπορούσαν να είχαν προηγηθεί κιόλας στο σκορ όταν στο 13',ο Σωτήρης Σβάνας μετά από ωραία ενέργεια είδε την μπάλα να σταματά στο δοκάρι της αντίπαλης εστίας.Παρόλα αυτά οι αντίπαλοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 31' με τον πάγκο της Λυγαριάς να έχει πολλά παράπονα από τον διαιτητή Μυλωνά για την φάση του γκολ.Ο Απόλλων προσπάθησε να αντιδράσει χωρίς όμως αποτέλεσμα .Ετσι το ημίχρομο βρήκε την ομάδα του Πανχασιακού να προηγείται με 1-0. Στην επανάληψη ηρθε

η συντριβή για την ομάδα μας.Όλοι περίμεναν να δουν τον Απόλλων να αντιδράει ισοφαρίζοντας αρχικά και διεκδικόντας κάτι καλό στην συνέχεια πράγμα που δεν έγινε ποτέ ομως.Ο Πανχασιακός στο πρώτο κιόλας λεπτό της επανάληψης διπλασιάζει τα τέρματά του και τα πράγματα για την Λυγαριά αρχίζουν να δυσκολεύουν πλέον όσον αφορά στην κατάκτηση έστω και της ισοπαλίας.Οι παίκτες μας παρ όλες τις φιλότιμες προσπάθειες για να μειώσουν το σκορ δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο τέρμα και σαν να μην έφτανε αυτό στο 79' ο Πανχασιακος σκοράρει ξανά διευρύνοντας ακόμα περισσότερο την διαφορά ..Τα εναπομείναντα λεπτά είχαν πλέον διαδικαστικό χαρακτήρα και το σφύριγμα του διαιτητή Μυλωνα σημαίνει το τέλος της αναμέτρησης με την ομάδα μας να προσθέτει στο ενεργητικό της ένα ακόμα ατυχές αποτέλεσμα..

ΣΥΝΘΕΣΗ: Τσιώκος Αχιλλέας , Σαργιώτης Γιώργος(70' Ανδρέου Στέλιος) , Σαργιώτης Γιώργος(39' Κοφίνας Βασίλης) , Σαργιώτης Σωτήρης , Μηλιώτης Αχιλλέας , Σβάνας Σωτήρης , Ρίζος Γιώργος , Τζαναβάς Γιώργος , Λιάκος Χρήστος , Σβάνας Αντώνης , Sergio Kalvo .