Σάββατο 29 Ιανουαρίου 2022

Αγιά Μονή - Λυγαριά 1-1

Επιστροφή στην δράση για την Α ΕΠΣΤ όπου η ομάδα μας αντιμετώπιζε εκτός έδρας την Αγία Μονή και ήρθε ισόπαλη με σκορ 1-1.
Ο αγώνας ξεκίνησε ιδανικά για τον Απόλλων αφού κατάφερε να ελέγξει από την αρχή το παιχνίδι, παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο και φτάνοντας με σχετική άνεση στην αντίπαλη περιοχή. Κάποια επιπόλαια λάθη όμως στην τελική προσπάθεια του στέρησαν την ευκαιρία να πετύχει κάποιο τέρμα. Στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης

η ομάδα μας βγήκε αποφασισμένη να διεκδικήσει το τρίποντο που θα την διατηρούσε ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα. Μία σέντρα ακριβείας από τον Τζιορτζιώτη Νίκο στο 60ο λεπτό βρίσκει τον Οικονόμου Στάθη όπου από κοντά με ωραίο πλασέ κάνει το 0-1. Ο Απόλλων συνέχιζε να πιέζει για να πετύχει και ένα δεύτερο γκολ δημιουργώντας πολλές φάσεις χωρίς όμως να είναι εύστοχος. Στο 85ο λεπτό μετά από πολλές σωτήριες επεμβάσεις του Καναβού και από πολλές κόντρες στην περιοχή μας η Αγια Μονή κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1. Αυτό έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Επόμενος αγώνας το επόμενο Σάββατο στην έδρα μας με το Βαλτινό. Όλοι εκεί να στηρίξουμε την ομάδα μας !