Σάββατο 18 Δεκεμβρίου 2021

Λυγαριά-Κεφαλόβρυσο 1-1

Ισόπαλο αποτέλεσμα σήμερα για τον Απόλλων με σκορ 1-1 απέναντι στο Κεφαλόβρυσο. Ο αγώνας ξεκίνησε με ελάχιστες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, με την καλύτερη στιγμή να είναι για το Κεφαλόβρυσο στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού. Ο Απόλλων προσπάθησε να ανεβάσει στροφές στην συνέχεια αλλά δεν τα κατάφερνε λόγω των πολλών λάθος πασών και των συνεχών σφυριγμάτων κι έτσι δεν δημιούργησε κάποια αξιόλογη φάση μπροστά από την εστία της αντίπαλης ομάδας.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα μας ξεκίνησε να δημιουργεί κάποιες φάσεις δείχνοντας ότι μπορεί να διεκδικήσει κάτι καλύτερο από τον αγώνα. Όμως κόντρα στην ροή του αγώνα η αντίπαλη ομάδα κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 75ο λεπτό έπειτα από κοντινή κεφαλιά. Ο Απόλλων δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και μετά από πέντε λεπτά περίπου κατάφερε να ισοφαρίσει με ωραίο σουτ του Τσορλιανού από πλάγια θέση. Η πίεση αυξήθηκε στο αντίπαλο καρέ, όμως η ομάδα μας δεν κατάφερε να πάρει το 'τρίποντο' . Επόμενος αγώνας στην έδρα μας απέναντι στο Βαλτινό. Συνεχίζουμε δυνατά !