Σάββατο 4 Δεκεμβρίου 2021

Ήττα με 1-0 για τον Απόλλων..

Επιστροφή μετά από αρκετά χρόνια και πάλι για το αγαπημένο μας blog. Όσο υπάρχει ελέυθερος χρόνος θα γράφουμε κάθε Σάββατο για την αγαπημένη μας ομάδα. Την Κρύα Βρύση αντιμετώπιζε σήμερα ο Απόλλων στο γήπεδο της Διάβας αλλά δεν κατάφερε να φύγει με το τρίποντο της νίκης. Η ομάδα μας μπήκε νωχελικά στον αγωνιστικό χώρο με την έναρξη του αγώνα προσπαθώντας να δημιουργήσει φάσεις από τις πτέρυγες κυρίως, χωρίς κάποιο αποτέλεσμα όμως. Τα λάθη ήταν αρκετά και από τις δύο ομάδες κυρίως στον χώρο του κέντρου και έτσι οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι 0-0. Στην επανάληψη η ομάδα μας βγήκε αποφασισμένη να δημιουργήσει φάσεις και να παίξει ωραίο ποδόσφαιρο, αλλά από μία στημένη φάση στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης δέχτηκε ένα απρόοπτο γκολ. Οι αμυντικοί μας δεν κατάφεραν να δίωξουν την μπάλα μέσα στην περιοχή και έτσι αυτή κατέληξε στα δίχτυα. Ο Απόλλων άρχισε να πιέζει ολοένα και περισσότερο την αντίπαλη άμυνα αλλά η τελική προσπάθεια δεν του έβγαινε σωστά, και έτσι δεν κατάφερε να πάρει κάτι παραπάνω από την αναμέτρηση. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που αγωνίστηκαν. Επόμενος αγώνας στην Αγία Μονή με την τοπική ομάδα. Συνεχίζουμε δυνατά !