Τρίτη 26 Σεπτεμβρίου 2017

Εύκολη νίκη για τον Απόλλων..

Την ομάδα του Βυτουμά αντιμετώπιζε ο Απόλλων για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος επστ και κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο με το ευρύ 4-0, δείχνοντας ότι το αποτέλεσμα της 1ης αγωνιστικής ήταν απλά μια κακή παρένθεση. Η ομάδα μας πήρε κεφάλι στο σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με την Χρήστο Λιάκο να βρίσκει δίχτυα από κοντινή απόσταση. Η κυριαρχία συνεχίστηκε και στο 14ο λεπτό ο Τσιγάρας δέχοντας την ασίστ του Λιάκου σημειώνει το 2-0. Τρία λεπτά αργότερα μετά από εξαιρετική διαγώνια μπαλιά του Μουρελάτου, ο Κρομμύδας με ψιλοκρεμαστό σουτ έξω από την περιοχή κάνει το 3-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Απόλλων κατέβασε ρυθμούς αλλά κατάφερε να πετύχει ένα ακόμη γκολ με τον Μουρελάτο γράφοντας έτσι το 4-0 που ήταν και τελικό σκορ της αναμέτρησης.