Πέμπτη 10 Δεκεμβρίου 2015

Επιστροφή στις νίκες

Με τους 3 βαθμούς κατάφερε να αποδράσει από το γήπεδο των Αμπελίων ο Απόλλων καθώς νίκησε την Χρυσομηλία με 0-1.
Οι ομάδες στο πρώτο ημίχρονο βγήκαν αρκετά μουδιασμένες με τον Απόλλων όμως να έχει την κατοχή δημιουργώντας μια καλή ευκαιρία με τον Αγγελόπουλο ο οποίος δεν κατάφερε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα σε τετ α τετ. Στην επανάληψη μπήκαμε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο θέλοντας να πάρουμε την νίκη. Δημιουργήσαμε αρκετές ευκαιρίες και στο 60' ο Αγγελόπουλος έπειτα από ωραία συνεργασία με τον Σουλεϊμάνη κατάφερε να ανοίξει το σκορ.
Στην συνέχεια η ομάδα της Χρυσομηλιάς πίεσε για να ισοφαρίσει με τον Κοτσίρα όμως να λέει όχι σε κάθε τους προσπάθεια διατηρώντας ανέπαφη την εστία του και το 0-1 να παραμένει ως το τέλος της αναμέτρησης.

ΣΥΝΘΕΣΗ: Κοτσίρας Νίκος, Τζιορτζιώτης Νίκος(80' Παλμάς Ανδρέας ), Σβάνας Σωτήρης, Κολώνας Ηλίας(65' Γεωργολιος Βασίλης), Τζαναβάς Γιώργος, Βαγενάς Δημήτρης, Κλίαφας Αχιλλέας, Κόττας Γιάννης, Σουλεϊμάνης Κώστας, Αγγελής Στέργιος(45' Τσιμούρτος Δημήτρης),Αγγελόπουλος Βασίλης