Κυριακή 24 Αυγούστου 2014

Φιλική νίκη της Λυγαριάς με 5-0 επι της Φιλύρας

Το πρώτο φιλικό παιχνίδι στο πλαίσιο της προετοιμασίας έδωσε σήμερα το απόγευμα ο Απόλλων Λυγαριάς φιλοξενώντας την ομάδα της Φιλύρας ,
με τους προπονητές των δύο ομάδων, Δημήτρη Σαργιώτη για τον Απόλλων και Κώστα Κουφογάζο για την Φιλύρα, να έχουν  την ευκαιρία να βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα, εν όψει της έναρξης της αγωνιστικής περιόδου.

Η Λυγαριά δείχνοντας ανωτερότητα  από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης δεν δυσκολεύτηκε επικρατώντας τελικά με το ευρύ 5-0.
Στο ημίχρονο η ομάδας μας προηγήθηκε με 3-0 με τέρματα που πέτυχαν οι Μπούσδρας στο 27' και 40' καθώς και ο Τζιμουρτος στο 43'.
Στην επανάληψη ο Απόλλων βρήκε δίχτυα ακόμα δύο φορές με τον Μπουσδρα να πετυχαίνει μόλις στο 53' χατ-τρικ και τον Α.Σβάνα να σκοράρει με ωραίο σουτ στο 64' .