Κυριακή 17 Απριλίου 2011

Μεγάρχη - Λυγαριά 1 - 0

Κωμικοτραγικά γεγονότα εξελίχθηκαν σήμερα στο γήπεδο της Μεγάρχης με την ομάδα μας τελικά να γνωρίζει την ήττα με 1-0.Η Λυγαριά για ένα ακόμα παιχνίδι δημιούργησε μόλις δύο φάσεις μπροστά απο την αντίπαλη εστία και αυτές προς το τέλος του παιχνιδιού ,φάσεις όμως που θα μπορούσαν κάλιστα να της δώσουν  τον βαθμό της ισοπαλίας .Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε αρκετά καλα για τον Απόλλων.Οι παίκτες μας μπήκαν στο γήπεδο με αρκετή διάθεση να παίξουν καλή μπάλα παρά τις πολλές απουσίες που είχε και σήμερα το σωματίο μας,απουσίες που πλέον δεν προκαλλούν σε κανέναν έκπληξη και όλοι έχουν μάθει να ζούν με αυτες.Η ομάδα μας προσπάθησε καθόλη την διάρκεια του ημιχρόνου να διαφυλάξει τα νότα της και τα κατάφερε περίφημα μιας και η επιθετική γραμμή των αντιπάλων δεν είχε τους παίκτες που θα μπορούσαν να δημιουργήσουν κάποιο κίνδυνο.Στην επανάληψη η ομάδα της Μεγάρχης ξεκίνησε πιο δυνατά. Η πίεση αυτή έφερε και το γκολ για τους αντιπάλους στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου.Ολα ξεκίνησαν απο μια ανύποπτη φάση στο 60' οι παίκτες μας "μαρκάραν με τα μάτια" αφήνοντας τον αντίπαλο να φτάσει λίγο έξω απο την μεγάλη περιοχή όπου κι εκεί ο Μηλιώτης με ένα απερίσκεπτο μαρκάρισμα έριξε κάτω τον αντίπαλο, με τον διαιτητή Πάντο να δείχνει την ασπρη βούλα.Απο εκεί και πέρα ο Απόλλων προσπάθησε να φθάσει στην ισοφάριση με τον Βησσαρή Τσιώκο να χάνει στο 83' μοναδικό τετ-α-τετ και τον Λιάκο να σουτάρει στο 88' αουτ από πλεονεκτική θέση.
Η καφρίλα όμως
ορισμένων παικτών μας μετά το τελικό σφύρισμα έβαλαν σε μπελάδες την ομάδα μας μιας και τα επεισόδια που διαδραματίστηκαν στο τέλος με πρωταγωνιστή τον τερματοφύλακα της ομάδα μας και τον επιθετικό των αντιπάλων έιχε ως αποτέλεσμα να δημιουργηθεί μικρή σύρραξη με τον Διαιτητή να παίζει τον ρόλο πυροσβέστη .Ολοι, παίκτες και παράγοντες καταδίκασαν την ενέργεια αυτή του παίκτη μας αφου το σωματίο μας δεν συνηθίζει να δημιουργεί τέτοιου είδους επεισόδια.

ΣΥΝΘΕΣΗ: Τσιώκος Αχιλλέας , Ρίζος Γιώργος , Σαργιώτης Γιάννης , Τζαναβάς Γιώργος , Τζαναβάς Γιάννης , Σαργιώτης Σωτήρης(45' Σαργιώτης Δημήτρης ) , Μηλιώτης Αχιλλέας , Σβάνας Αντώνης , Τζετζιας Θανος , Τσιώκος Βησσαρης , Λιάκος Χρήστος.