Κυριακή 12 Δεκεμβρίου 2010

Πυργετός - Λυγαριά 4 - 1

Βαριά ήττα με 4-1 γνώρισε σήμερα ο Απόλλων αντιμετωπίζοντας εκτός έδρας την ομάδα του Πυργετού. Η ομάδα μας έδειξε για ένα ακόμα παιχνίδι ότι έχει επηρεαστεί σε μεγάλο βαθμό από τα προβλήματα τραυματισμών που αντιμετωπίζει το τελευταίο διάστημα ,αφού ούτε  σήμερα μπόρεσε να διεκδικήσει ένα θετικό αποτέλεσμα.Ο Δημήτρης Σαργιώτης  παρέταξε και πάλι  11αδα ανάγκης πράγμα που του κόστισε.Οι λιγοστές επιλογές που είχε στην διάθεσή του για τον σχηματισμό της αμυντικής γραμμής της ομάδας δεν ανταποκρίθηκαν  καθόλου στις προσδοκίες του με τα πολλά λάθη και να τους χαρακτηρίζουν .Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε με της δύο ομάδες στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης να δείχνουν ισοδύναμες και να μοιράζονται φάσεις.Παρόλα αυτά η αντίπαλοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 31' ξεδιπλώνοντας μια ωραία αντεπίθεση βρίσκοντας την αμυντική μας γραμμή ανοργάνωτη. Οι πανηγυρισμοί τους όμως
δεν κράτησαν για πολύ καθώς δύο λεπτά αργότερα ο Θ.Τζετζιας ισοφαρίζει για την Λυγαριά .Η ομάδα του Πυργετού είχε και πάλι απάντηση όμως.Στο 37' παίρνει και πάλι το  προβάδισμα  πετυχαίνοντας ένα πολύ όμορφα γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ με το 2-1 να είναι και το σκορ ημιχρόνου..Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε εντελώς.Αν και έγιναν αλλαγές για να ενισχυθεί κάπως η Λυγαριά και να διεκδικήσει κάτι καλό δεν έφεραν αποτέλεσμα.
Στο 56 ' ο Πυργετος πετυχαίνει και τρίτο τέρμα  και τα πράγματα για την  Λυγαριά αρχίζουν να δυσκολεύουν πλέον όσον αφορά στην κατάκτηση έστω και της ισοπαλίας..Οι παίκτες μας παρόλες τις φιλότιμες προσπάθειες για να μειώσουν το σκορ δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο τέρμα και σαν να μην έφτανε αυτό στο 74' ο Πυργετός πετυχαίνει και άλλο τέρμα διευρύνοντας ακόμα περισσότερο την διαφορά τερμάτων..Τα εναπομείναντα λεπτά είχαν πλέον διαδικαστικό χαρακτήρα και το σφύριγμα του διαιτητή Ανδριόπουλος να σημαίνει το τέλος της αναμέτρησης και ταυτόχρονα την απώλεια ακόμα τριών βαθμών για τον Απόλλων Λυγαριας..

ΣΥΝΘΕΣΗ: Γάτσιος Δημήτρης , Σαργιώτης Κωνσταντίνος , Σαργιώτης Γιώργος , Σαργιώτης Σωτήρης ( 83' Σαργιώτης Γίαννης ),Τσιώκος Άκης, Μηλιώτης Αχιλλέας, Sergio Kalvo,Τζετζιας Θανος , Tζαναβάς Γιώργος ( 76' Ανδρέου Στελιος)  , Τσιώκος Βησσάρης,, Τζιορτζιώτης Νίκος ( 46' Σβανας Αντώνης)