Κυριακή 24 Οκτωβρίου 2010

Πιαλεία - Λυγαριά 0 - 1

Η Λυγαριά συνέχισε και σήμερα τις καλές εμφανίσεις όπως μας εχει συνηθίσει τις 3 τελευταιες αγωνιστικες και κατάφερε να πάρει μια σπουδαία  εκτός έδρας νίκη, αντιμετωπίζοντας την  Πιαλεία..Η ομάδα του Δημήτρη Σαργιώτη παίζοντας κυρίως αμυντικά  στο πρώτο ημίχρονο δεν δημιούργησε φάσεις για να απειλήσει την αντίπαλη εστία ,αλλά ούτε κινδύνευσε  να δεχτεί κάποιο τέρμα , μιας και η αμυντική γραμμή  της ομάδας λειτούργησε σωστά με το 0-0 να διατηρείται..Στην επανάληψη η εικόνα του αγώνα άλλαξε..Οι παίκτες της Λυγαριας άρχισαν να επισκέπτονται με αξιώσεις την αντίπαλη εστία δείχνοντας ότι η ισοπαλία δεν τους αρκεί...Στο 60' λεπτό ο Τζετζιας με κεφαλιά έβαλε σε θέση οδηγού τον Απολλων. Όλα ξεκίνησαν από μια στημένη φάση .Ο Α.Σβάνας εκτέλεσε το κερδισμένο για την Λυγαριά φαουλ  και ο Θ.Τζετζιας με κεφαλιά σκοραρε δίνοντας το έναυσμα  να αρχίσουν οι πανυγηρισμοί...Η ομάδα της Πιαλείας προσπάθησε να αντιδράσει , όμως οι παίκτες μας  κατάφεραν να  διατηρήσουν το προβάδισμα ως το τέλος της αναμέτρησης με το σφύριγμα του διαιτητη να βρίσκει την Λυγαρια νικήτρια με 0-1

ΣΥΝΘΕΣΗ : Γάτσιος Δημήτρης , Τσιώκος Άκης , Σαργιώτης Σωτήρης , Μηλιώτης Αχιλλεας , Τζαναβάς Γιάννης , Τζετζιας Θανος (83' Tζιορτζιώτης Νικος), Σβανας Σωτηρης ,Αντωνίου Σακης, Σβανας Αντωνης , Λιακος Χρηστος (90' Σαργιώτης Γιωργος ), Τζιορτζιωτης Γιωργος ( 64' Τσιωκος Βησσαρης )

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : Aνδριόπουλος  Τζάνης - Καραντάκος