Τετάρτη 1 Σεπτεμβρίου 2010

Λαζαρίνα - Λυγαριά 3 - 1 (φιλικό)

Την τρίτη στην σειρά ήττα γνώρισε η ομάδα μας αντιμετωπίζοντας την ομάδα της Λαζαρίνας στο πλαισιο των φιλικών προετοιμασίας ενοψει της εναρξης του νεου πρωταθλήματος.Στο φιλικο που πραγματοποιήθηκε σημερα στην αρχη η Λυγαρια εδειξε επηρεασμένη απο τον κακο αγωνιστικο χωρο .Οι γηπεδούχοι εκμεταλεύτηκαν την αδράνεια της ομάδας μας και προηγήθηκαν μολις στο 15' ..Στην συνεχεια ο Απολλων εδειξε να βρισκει τα πατήματά του και καταφερε να ισοφαρίσει στο 24' μετα απο εκτέλεση κορνερ του Δημήτρη Σαργιώτη και καρφωτή κεφαλιά του προωθημένου Γιωργου Σαργιωτη.Η ομάδα μας συνέχισε στον ιδιο ρυθμό και απείλησε στο 28' μετα απο σέντρα του Γιαννη Τζαναβά και κεφαλια του Αντωνη Σβανα που μπλοκαρε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων.Στο 32' ο Σωτηρης Σβανας μετα απο μια καταπληκτική προσωπικη ενεργεια δεν ειδε την μπάλα να καταλήγει στα διχτυα με το 1-1 να ειναι το σκορ του ημιχρόνου..Το δεύτερο ημίχρονο δεν αρχισε καλα με τους γηπεδούχους να εκμεταλευονται το κακο ξεκίνημα και να παιρνουν και παλι κεφάλι στο σκορ στο 51'.Μετα το γκολ η ομαδα μας προσπάθησε να αντιδρασει εχοντας την καθολική υπεροχή του αγωνα απειλωντας συχνά την εστία των γηπεδουχων.Ομως στο 65' κι ενώ οι παικτες μας πιεζαν για την ισοφαριση σε μια  ανυποπτη φαση η μπαλα εκανε και παλι το χατιρι στους γηπεδουχους καταληγοντας για αλλη μια φορα στα διχτυα..Στο 68' μετα απο καθετη πασα του Αχιλλεα Μηλιωτη ο Αντωνης Σβανας σε τετ-α-τετ αστοχησε.Αυτη ηταν η τελευταια καλή φαση της Λυγαριας καθως στο τελευταιο εικοσαλεπτο ο προπονητης μας προεβει σε  πειραματισμους δινοντας χρονο συμμετοχης σε ολους τους παικτες  ....

ΣΥΝΘΕΣΗ: Γατσιος Δημητρης , Σαργιωτης Σωτηρης (45' Τζιορτζιωτης Γιωργος) , Σαργιωτης Γιωργος (75' Δασκαλου Νικος) , Τσιωκος Ακης(72' Κοφινας Βασιλης) , Κοθρας Γιωργος , Μηλιωτης Αχιλλεας , Σβανας Σωτηρης , Σαργιωτης Δημητρης(77' Τζιορτζιωτης Νικος) , Τζαναβας Γιαννης (75' Σαργιωτης Ντινος) , Λιακος Χρηστος(78' Τζαναβας Γιωργος),Σβανας Αντωνης(76' Αννινος Φωτης)