Τρίτη 16 Νοεμβρίου 2010

Λυγαριά - Πύργος 1 - 4

Βαριά ήττα με 1-4 γνώρισε σήμερα ο Απόλλων στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος αντιμετωπίζοντας την ομάδα του Πύργου..Η ομάδα του Δημήτρη Σαργιώτη εμφανώς επηρεασμένη από τις πολλές αλλαγές στην βασική εντεκάδα, όχι μόνο δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα άλλα γνώρισε και την συντριβή, κάτι που έχει επιδράσει αρνητικά στην ψυχολογία των παικτών μιας και τα ατυχή αποτελέσματα  διαδέχονται το ένα το άλλο τον τελευταίο καιρό.Η ομάδα του Πύργου κατείχε από την αρχή  τα ινία του αγώνα και στο 27' κατάφερε να σκοράρει παίρνοντας κεφάλι στο σκορ.Οι παίκτες μας παρ όλη την προσπάθεια που κατέβαλαν δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν  κάποια σημαντική ευκαιρία μπροστά από την αντίπαλη εστία..Έτσι το ημίχρονο βρήκε την Λυγαριά να χάνει με 0-1.Κανείς όμως δεν φανταζόταν ότι στην επανάληψη το παιχνίδι θα έπαιρνε τέτοια τροπή.Στο 63' η ομάδα του Πύργου διπλασίασε τα τέρματά της και στο 68' κατάφερε να πετύχει ένα ακόμα γκολ γράφοντας το 0-3.Οι όποιες διορθωτικές κινήσεις του προπονητή μας δεν έφεραν αποτέλεσμα.Η ομάδα του Πύργου συνέχισε να  πιέζει καταφέρνοντας να πετύχει ένα ακόμα τέρμα στο 75' ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 0-4, με την Λυγαριά πλέον να έχει για το υπόλοιπο του παιχνιδιού παθητικό χαρακτήρα μέσα στο γήπεδο μιας και όλοι περίμεναν να λάβει τέλος αυτό το μαρτύριο.Παρ όλα αυτά οι παίκτες μας προσπάθησαν να πετύχουν το γκολ της τιμής στα εναπομείναντα λεπτά και το κατάφεραν με τον Αντώνη Σβάνα να πετυχαίνει ένα τέρμα για την Λυγαριά στο 83'.Το σφύριγμα του διαιτητή  Γαντζούλα σήμανε το τέλος της αναμέτρησης με τους παίκτες του Πύργου να πανηγυρίζουν για  αυτή τους την επιτυχία.

ΣΥΝΘΕΣΗ: Tσιώκος Αχιλλεας , Σαργιώτης Κωνσταντίνος(69' Ανδρέου Στέλιος) , Σαργιώτης Σωτήρης , Τσιωκος Άκης , Σβανας Σωτήρης , Λιάκος Χρήστος , Σαργιώτης Γιάννης(80' Τσιωκος Χρήστος), Μηλιώτης Αχιλλέας , Σβάνας Αντώνης , Τζιορτζιώτης Νίκος(61' Tζαναβάς Γιωργος) , Τσιωκος Βησσάρης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γαντζούλας-Λάμπρος-Μπλέτσας